INAUGURACJA
IODO edycja II - w DSW Wrocław
 

Dolnośląska Szkoła Wyższa w rankingu Perspektywy od lat uznawana jest za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską na Dolnym Śląsku oraz jedną z czołowych w Polsce - tymi słowami powitał słuchaczy w imieniu Władz Uczelni i Kierownictwa Wydziału opiekun i autor  programu studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych Osobowych edycja 2 Pan Jarosław Feliński Prezes Zarządu SIODO. 

Podkreślił wartość wdrażania idei formalnego i pełnego kształcenia Inspektorów zgodnie z polskimi przepisami o kwalifikacjach zawodowych. Zaakcentował wieloletnie doświadczenie kadry realizującej  programu studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych Osobowych, pierwotnie dedykowany ABI [od 2004 roku].

Przedstawiając program studiów podyplomowych wskazał na potrzebę zdobywania interdyscyplinarnej wiedzy o prawnych, zarządczych, informatycznych, psychologicznych, socjologicznych i pedagogicznych aspektach pracy Inspektora ODO.

W uroczystości aktywnie brał udział Pan Przemysław Kanikowski Zastępca ABI SIODO, wykładowca DSW. Podzielił stanowisko Prezesa SIODO o konieczności kształcenia ultradyscyplinarnych profesjonalistów – Inspektorów Ochrony Danych Osobowych - oczekiwanych na rynku pracy specjalistów do spraw zabezpieczenia danych osobowych w administracji publicznej jak i w biznesie operującym danymi osobowymi klientów.

 

 

 

 

 

Dodano 2017-11-23 23:36:00, Michał Tuz